Haber

Demirtaş, HDP için IBAN paylaştı: Gücünüze göre 1 lira veya 100 bin lira

HDP Sözcüsü Ebru Günay, partisinin Hazine yardım hesabına bloke getirilmesine karşı “Hazinemiz Halkımız” bağış kampanyası başlattıklarını açıkladı. Günay, parti merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Anayasa Mahkemesi’nin HDP’nin kapatılmasını talep eden davada “kapatma davasının seçim sonrasına bırakılması” yönündeki başvuruları reddettiğini hatırlattı.

“TARİHİMİZİN EN GÜZEL SEÇİM KAMPANYASI”

Günay, söz konusu kararla anayasal bir hak olan Hazine yardımının bloke edilerek HDP’nin seçim çalışmalarını yürütemez hale getirilmesinin amaçlandığını bildirdi. ” dedim.

KAMPANYA SEÇİMLERE KADAR DEVAM EDECEK

Kampanyayı eş genel başkan ve milletvekillerinin bağışlarıyla başlattıklarını ifade eden Günay, daha sonra örgütlendikleri tüm il ve ilçelerde kampanyayı yaygınlaştıracaklarını söyledi. Günay, “3-4 ay süreceğimiz bu kampanyada hedefimiz en az 6 milyon seçmene ulaşmak. İlçe ilçe, köy köy bu çalışmaları büyüteceğiz. 1 Şubat’tan itibaren bu çalışmaları yaygınlaştıracağız.” 21 Mart’a kadar, 21 Mart’tan da seçimlere kadar en az 3 milyon kişiye, 3 milyon kişiye daha ulaşmayı hedefliyoruz.”

DEMİRTAŞ’TAN DESTEK ÇAĞRISI

Cezaevinde bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da kampanyayla ilgili Twitter hesabından paylaşımda bulundu. Kampanyaya takviye kuvvetler davet ederek IBAN bilgilerini paylaşan Demirtaş, şu ifadeleri kullandı: “HDP seçmeninin vergilerinden oluşan Hazine payına el koyanlara bir cevap verirseniz iyi olur. Gücünüze bağlı. İster 1 lira ister 100 bin lira.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu